POBIERZ

Dlaczego sam system ERP nie wystarczy do zarządzania zaawansowaną produkcją? - GUIDE

W dobie produkcji na miarę XXI w. trzeba być inteligentnym, elastycznym, responsywnym oraz nieustannie dostosowywać się do wahań rynku. Firmy powinny umieć szybko reagować na niespodziewane zdarzenia w taki sposób, aby utrzymać swoją wydajność i rentowność. Dlatego też potrzebują one zaawansowanych rozwiązań do zarządzania produkcją, takich jak systemy APS – posiłkowanie się jedynie systemami ERP już nie wystarczy. Dlaczego?

Uzupełnieniem systemów ERP w zakresie planowania i harmonogramowania produkcji są zaawansowane systemy APS (ang. Advanced Planning and Scheduling), które planują zasoby i sekwencjonują operacje produkcyjne w oparciu o gotowe i parametryzowane algorytmy do optymalizacji i doskonale sprawdzają się tam, gdzie możliwości percepcyjne człowieka się kończą i wymagane jest szybkie podejmowanie decyzji.

Zapoznaj się z Guidem “Dlaczego sam system ERP nie wystarczy do zarządzania zaawansowaną produkcją?”– znajduje się w nim więcej informacji o tym, dlaczego planowanie produkcji z systemami APS zapewni lepsze wyniki i więcej korzyści przy zaawansowanych procesach produkcyjnych niż arkusz kalkulacyjny.

Często spotykam się z firmami, które mimo zaawansowanej produkcji korzystają najczęściej z arkuszy kalkulacyjnych do harmonogramowania i planowania produkcji. Przedsiębiorcy powinni zdawać sobie jednak sprawę, że poprzez inwestowanie w zaawansowane rozwiązania wspomagające podejmowanie decyzji nie tylko oszczędzają czas pracowników, ale również unikają wielu zbędnych kosztów i niepotrzebnego ryzyka. Systemy APS, które z początku mogą wydawać się dużym i skomplikowanym przedsięwzięciem, w bardzo szybkim czasie przekładają się na widoczne zyski firmy 

Andea APS Guide: ERP vs APS