Planowanie i optymalizacja zasobów drugorzędowych

Zadaniem planisty jest przygotowanie planu produkcji dla maszyn i gniazd produkcyjnych, dostosowując ich obciążenia do wydajności, ale także powinien on wziąć pod uwagę i zapewnić dostępność zasobów drugorzędowych (np. wymaganych narzędzi, wykwalifikowanych operatorów) na danym stanowisku i w określonym czasie. Pominięcie tego może opóźnić realizację produkcji i spowodować niepotrzebne przestoje maszyn.

Kolejny webinar, który odbędzie się 9 czerwca, poświęcony będzie tematowi zasobów drugorzędowych. Omówimy, jak zaawansowany system APS wspomaga planistę w skutecznym zarządzaniu dostępnością niezbędnych narzędzi, form czy operatorów podczas przygotowywania planu produkcji.

Przedstawimy również przykład wdrożenia systemu DELMIA Ortems we włoskiej firmie Comez International będącej światowym liderem w technologii maszyn do produkcji wąskich tkanin. Z zaawansowanym systemem do planowania produkcji Comez International jest w stanie sprostać spersonalizowanym wymaganiom swoich klientów, zapewniając przy tym wysoką jakość i terminowość dostaw swoich produktów. Dzięki aktualizacji danych w czasie rzeczywistym system DELMIA Ortems wspiera firmę w szybkim podejmowaniu decyzji dotyczących odpowiedniej alokacji zasobów do realizacji zamówień, pomagając tym samym zapewnić jak największą efektywność produkcji.

Obejrzyj webinar!

Podczas webinaru zademonstrujemy, w jaki sposób system DELMIA Ortems:

Definiuje i zarządza zasobami drugorzędowymi

Alokuje ich wykorzystanie do wybranych operacji i maszyn

Tworzy optymalny plan produkcji z uwzględnieniem ich dostępności