Analiza wydajności i identyfikacja wąskich gardeł w produkcji

Wydajność to współczynnik określający ogólną efektywność produkcji. Jego wysokość jest zależna między innymi od wydajności linii i płynności przepływu prac w całym procesie produkcji. Jak dokładnie analizować wydajność i jak odpowiednio wykorzystać te analizy do synchronizacji przepływu prac oraz identyfikacji i zapobiegania wystąpieniu wąskich gardeł w produkcji?

Na czwartym webinarze Akademii APS, który odbędzie się 18. maja, skupimy się na tym, w jaki sposób systemy do harmonogramowania i planowania produkcji umożliwiają optymalnie wykorzystywać wydajność zasobów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. Zademonstrujemy również sposoby, w jakie zaawansowane systemy APS pomagają w analizie obciążenia maszyn, identyfikacji wąskich gardeł oraz omówimy ich znaczenie i wpływ na synchronizację przepływu produkcji.

Podczas spotkania przedstawimy studium przypadku Monnaie de Paris, francuskiej rządowej instytucji odpowiedzialnej za produkcję monet. Aby zrównoważyć coraz mniejsze wykorzystanie monet na skutek rosnącej popularności zakupów zbliżeniowych oraz online, francuska firma zdecydowała się wzmocnić swoją oś rozwoju za granicą. Od czasu wdrożenia zaawansowanego systemu APS w styczniu 2019 r. firma odnotowała rzeczywistą poprawę monitorowania produkcji i lepszą synchronizację między produkcją a dostawami. 

Obejrzyj Webinar!

Zapisz się na webinar, aby dowiedzieć się:

jak poprawnie wykorzystywać analizę wydajności obciążenia maszyn w systemie APS,

jak identyfikować oraz zapobiegać powstawaniu wąskich gardeł w produkcji,

jak balansować obciążenia maszyn, w celu wykorzystania ich maksymalnej wydajności.