Średnio i długoterminowe planowanie produkcji – dostosowanie planu do możliwości produkcyjnych

Wyzwanie, przed którym stoi każdy dyrektor zarządzający produkcją to zrealizowanie planu produkcyjnego przy minimalnych kosztach. W czasach zwiększonej dynamiki nieoczekiwanych zamówień i zwiększonego ryzyka inwestycji w nowe zasoby produkcyjne kluczowe jest znalezienie rozwiązania umożliwiającego optymalne dostosowanie planu produkcyjnego do możliwości produkcyjnych zakładu. Rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu APS umożliwiającego wyrównywanie obciążeń. Czym jest ta metoda i jak wprowadzić ją w swojej firmie?

Obejrzyj webinar!

Wyrównywanie obciążeń polega na automatycznym zarzadzaniu realizacją zleceń w taki sposób, aby wykorzystać maksymalną przepustowość zakładu produkcyjnego przy optymalnym zagospodarowaniu dostępnych zdolności produkcyjnych. W skrócie – jest to dostosowanie planu produkcyjnego do możliwości produkcyjnych. Pozwala to na przewidywanie realnego zapotrzebowania na zasoby niezbędne do realizacji zamówień i tym samym redukcję wielkość zapasów w magazynach.

Korzystając z odpowiednich narzędzi, takich jak zaawansowane systemy APS, cały proces wyrównywania obciążeń można łatwo usprawnić i kontrolować.

Zapraszamy na drugi webinar Akademii APS poświęcony tej tematyce. Omówimy przykład brazylijskiego producenta damskiej odzieży sportowej – Rosa Maria, który dzięki wdrożeniu DELMIA Ortems, m.in. skrócił czas poświęcany na przygotowanie planu produkcji z 12 godzin na 2-tygodniowy plan, do 30 minut na roczny!

Zapisz się na webinar, aby dowiedzieć się więcej o tym:

jak poprzez odpowiednie balansowanie obciążeń dostosować plan produkcji do możliwości produkcyjnych zakładu

jak dokładnie przewidywać zasoby niezbędne do realizacji produkcji

jak skrócić czas produkcji nawet o 50%