Planowanie produkcji – optymalizacja i skrócenie czasu przygotowania planu

Zadaniem każdego planisty jest optymalizacja produkcji do jej maksymalnej wydajności. Efekt ten można osiągnąć dzięki przygotowaniu i egzekucji optymalnego harmonogramu produkcyjnego, który uwzględnia zarówno dostępne zasoby, jak i nieoczekiwane ograniczenia.

W dalszym ciągu najczęstszym narzędziem do planowania produkcji jest arkusz kalkulacyjny. Jest on przydatnym programem do organizowania danych i wykonywania prostych obliczeń. Jednak arkusze kalkulacyjne są narzędziami statycznymi i nie dają możliwości synchronizacji wielu elementów przedsiębiorstwa, które muszą być skoordynowane, w celu przygotowania optymalnego planu produkcji przedsiębiorstwa. Firmy korzystające z zaawansowanego podejścia do planowania są w stanie skrócić czas jego przygotowania średnio o około 60%, a dzięki temu trwale utrzymać wysoki poziom obsługi klienta nawet w okresach zwiększonego obciążenia czy nieoczekiwanych zaburzeń na produkcji.

Obejrzyj webinar!

Zapisz się na webinar, aby dowiedzieć się więcej o harmonogramowaniu produkcji, w tym:

  • jak mieć pełną kontrolę nad planowaniem i monitorowaniem zleceń
  • jak ograniczyć niegospodarność produktami oraz unikać zapasów na hali produkcyjnej
  • jak skrócić czas przygotowania planu produkcyjnego nawet o 60% itd.

Przeanalizuj swoje plany produkcyjne, nie daj się zaskoczyć i bądź gotowy na wiele scenariuszy. Sprawdź w jaki sposób możesz analizować wpływ szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego na całą produkcję i jak możesz szybko podejmować trafne decyzje w oparciu o wiarygodne dane.